Jsme rádi, že doba pokročila a my můžeme v naší optice nabídnout řešení pro děti, které trpí krátkozrakostí. Obraťte se na nás. Specializujeme se na tuto problematiku a dokážeme pomoct i Vašemu dítěti. V ČR je tato brýlová čočka téměř 2 roky a výsledky nás přesvědčili, že to má cenu.
Krátkozrakost (myopie)
Myopie neboli krátkozrakost je vada oka, která je způsobena nejčastěji ,,delším“ okem. Ke korekci této vady se doposud používali brýle, kontaktní čočky nebo laserová operace. Všechny tyto metody pouze korigují oční vadu a při správné korekci neovlivňují velikost finální vady v dospělosti. U dospělých už to vyřešit jinak než invazními metodami nelze, ale u dětí máme šanci změnit velikost výsledné vady a s tím snížit i rizika dalších onemocnění očí ve stáří.
Odhaduje se, že 5 miliard lidí neboli polovina světové populace by mohla být do roku 2050 postižena krátkozrakostí.
Výzkum ukazuje, že více času stráveného činnostmi na blízko je spojeno s větší pravděpodobností vzniku myopie.
Jaká jsou rizika při vyšší vadě u Myopie?
Při vyšším nárustu zraku roste i daleko vyšší rizika onemocnění očí.
Myopická makulopatie, šedý zákal,zelený zákal odchlípení sítnice.

Rizika očních komplikací dle úrovně krátkozrakosti. Převzato z Flitcroft, D. I. The complex interactions of retinal, optical and environmental factors in myopia aetiology. Prog Retin Eye Res. November 2012 and Qiuet al. Association between Myopia and Glaucoma in the United States Population. Investigative Ophthalmology & Visual Science. January 2013
Brýlové čočky MiYOSMART
Odpovězte si sami na tyto otázky:
- Má Vaše dítě krátkozrakost?
- Roste mu jeho vada o více než 0,5 D za rok?
- Je mu přibližně mezi 7-15 lety?
- Máte Vaše dítě genetické predispozice?
Pokud ANO může nošením brýlových čoček MiYOSMART zpomalit růst dioptrií až o 60%.